„Mélyben, Reményben, Iskolában” Kampány 2019.

NEA-TF-19-Ö-V-0282

2019-ben a Nemzeti Együttműködési Alap Társadalmi felelősségvállalás kollégium által,a „Civil szervezetek működésének biztosítására vagy szakmai programjának megvalósítására és működésének biztosítására fordítható összevont támogatás 2019. ” c. NEA-TF-19-Ö-0282 pályázati azonosítószámon nyilvántartásba vett, "Mélyben, Reményben, Iskolában" című pályázatunk támogatásban részesült. 

Az elnyert támogatás összege 1.680.000.-Ft   az elnyert támogatás mértéke 100%

„Mélyben, Reményben, Iskolában”A HumanumSalmaKözhasznú Humanitárius Alapítvány 2019-ben folytatta a „Szegénység és társadalmi kirekesztettség” elleni küzdelemét tette azt azzal, hogy idén is meghirdette Kiskunfélegyháza és vonzáskörében rajzpályázatát, „Mélyben, Reményben, Iskolában” címmel. Társadalmi kampányunkat aszegénységben élő gyermekek és fiatalok minőségi oktatásáért hívtuk életre, hiszen a tanulatlanság árát egyszer majd mind megfizetjük. lehet, hogy nem most azonnal, talán tíz, húsz év múlva, tudván, hogy milyenkövetkezményekkel jár mindannyiunk számára az, ha a szegénységben élő fiatalok megfelelő képzés hiányában nőnek fel.

Rajzpályázat

Rajzpályázatunkat már márciusban meghirdettük, április 1.-től május 31.-ig volt a pályázatok leadási határideje. Idén 341 pályamunka érkezett be. Az elbírálásában Rátkai Zsuzsanna Képzőművész vett részt.

Rajzpályázat

A díjátadóval egybekötött programot 2019.06.06.-án tartottuk meg. A programon 100-150 diák vett részt. A díjazásban 12 db teljesen felszerelt iskolatáskát adtunk át.

HumanumSalma Humanitárius Közhasznú Alapítvány a kiskunfélegyházi Oktatási Intézmények jelentős részében Humanitárius tevékenységet folytat. Prevenciós oktatás, rendezvények, gyakorló idegennyelvű könyvek, ünneplő ruha, sporteszközök. A kapcsolatrendszerünkben levő gyerekeknek igény szerint segítünk, azon iskolákban, ahol magas a hátrányos helyzetű tanulók aránya, egységcsomagokat készítünk, amiből a tanárok segíthetikazon gyerekeket, akiknek hiányzik valami. Ezen tevékenységek közül is legkiemelkedőbb a napi étkezést kiegészítő süteményadományunk (napi 120-130 db) társadalmi hatása mérhető, azon iskolákba ahova a pótétkeztetést szállítjuk, a diákokkevésbé dekoncentráltak, javult a tanulmányi átlaguk, hiszen ha nem éhes, akkor a figyelme a tanár fele irányul.

Hátrányos helyzetűek kirándulása 2019.05.18. A hátrányos helyzetűek számára gyakran nehézséget jelent a szabadidősprogramok, kirándulások szervezése. Hiszen nem minden estben tudják anyagilag vállalni a költségeket, sokszor tapasztaltuk, hogy a támogatott rendezvényekre szívesen eljönnek. Pályázatunk költségvetése lehetőséget adott egy kirándulásra. Az egynapos kirándulás úticélja Debrecen volt. Ezen kiránduláson 28 fő idős hátrányos helyzetű ember vett részt.

Karácsonyi baráti ebéd 2019.12.04. A karácsony nem csupán ünnep. A karácsony főleg érzés. Reményt és hitet ad. Ha sikerül megtalálnunk az egyensúlyt a kapkodás, a rohanás és a megállás, átgondolás között, átadhatjuk magunkat az ünnepnek, és élvezhetjük a vele járó meghitt érzést. Mert az érzés a fontos.A karácsonyi baráti ebédet december 4. -én tartottuk, 50 fős rendezvényt terveztünk fókuszálva a hátrányos helyzetben lévő idős és sérült emberekre, hiszen nem mindenkinek adatik meg, a család sokan magányosan elszigetelve élik meg mindennapjaikat. Ezzel a programmal szerettük volna pótolni a családot, a barátokat, és egy kis örömet csalni nehéz mindennapjaikba.

Az elnyert pályázat összegét igyekeztünk a lehető leggazdaságosabban felhasználni.A pályázat biztosította irodánk működési költségeinek egy részét. A kiadásaink a feladatoknak megfelelően sokrétűek. A fenntarthatóság mindig egy nagyon fontos cél a civil szervezetek életében, így a munkánk szempontjából számunkra is. Amennyiben nincs anyagi forrásunk elegendő, nem tudunk kellő szakértelemmel rendelkező humánerőforrást, valamint a rászorulók fogadására alkalmas helyiséget biztosítani. A humánerőforrást a közmunkaprogramban való részvétellel tudjuk biztosítani. a közmunkaprogramban 2 fő dolgozik szervezetünknél, 1 fő 8 órában irodai adminisztrációt végez, 1 fő az adománypontban az adományok mozgatásával foglalkozik és emellett az ingyenesen igénybe vehető gyógyszer házhozszállítást végzi. Jelen pályázat költségvetésében megítélt összegből 1 főt alkalmaztunk irodai és gazdasági tevékenységek ellátására. Ahhoz, hogy az alapszabályunkban vállalt feladatainkat maradéktalanul teljesíteni tudjuk, illetve az időközben felmerült igényeket elvégezhessük, igen nagy szükségünk volt az elnyert támogatásra. Hiszen a mai gazdasági helyzetben a rászorultak száma nő, tapasztalataink alapján elmondhatjuk, hogy egyre több és egyre nehezebben megoldható feladatokkal keresik meg irodánkat. Az adományokat több esetben személyesen juttatjuk el a rászorultaknak, amennyiben otthonából, nehezen vagy csak segítséggel tud kimozdulni. Az Alapítvány jelenleg végzett támogató tevékenységéhez is igénybe veszi önkéntesek (25 fő) segítségét, de szolgáltatási palettájának bővítéséhez és a célcsoport számának növeléséhez további önkéntesek bevonására van szükség. A fentieken túl az Alapítvány belső kommunikációját biztosítva évente egy alkalommal a tapasztalatok megosztása céljából az összes, projekt megvalósításában résztvevő munkatárs, önkéntes munkatárs számára egy szakmai találkozót/ szakmai műhelyt rendez meg.